Gamtosauginių mokyklų programa (GMP)

Gamtosauginis ugdymas yra viena pagrindinių Mažeikių r. Tirkšlių darželio „Giliukas“ veiklos krypčių. Gamtos pažinimas ir saugojimas yra integrali darželio ikimokyklinio ugdymosi programos dalis. 2012 metais „Giliukas“ tapo Lietuvos žaliųjų judėjimo organizacijos (LŽJ) administruojamos Gamtosauginių mokyklų programų (GMP) įgyvendinimo Lietuvoje organizacijos nariu. 2011-2012 m. m. darželyje pradėta įgyvendinti GMP programa. Ugdomasis procesas orientuotas į praktinę gamtosauginę veiklą, skatinančią įstaigos bendruomenės aktyvumą, ugdytinių kūrybiškumą. Plačiau apie Gamtosauginių mokyklų veiklą galite sužinoti ČIA.

del siuksl

 

GMP KOMITETAS 2023-2024 m.m.

Vardas, pavardė

Pareigos

Laima ZUBAVIČIENĖ,  pirmininkė

IU mokytoja

Rasa RIMKŪNIENĖ, sekretorė PU mokytoja
Dalia SAKALAUSKIENĖ, narė IU mokytoja
Inga KĘSMINIENĖ, narė IU mokytoja
Vida RAZUTIENĖ, narė Mokytojo padėjėja
Alina GRIKPĖDIENĖ, narė Tėvų atstovė
Lėja GOLUBOVAITĖ, narė Ugdytinė
Benas GRIKPĖDIS, narys Ugdytinis

GMP VEIKLOS DOKUMENTAI:

GMP kodeksas

20222023 m. m. GMP veiklos planas

GMP VEIKLA:

2022 m. RUGSĖJO mėn. renginiai

2022 m. SPALIO mėn. renginiai  

2022 m. LAPKRIČIO mėn. renginiai 

2022 m. GRUODŽIO mėn. renginiai 

2023 m. VASARIO mėn. renginiai 

2023 m. KOVO mėn. renginiai 

2023 m. BALANDŽIO mėn. renginiai 

2023 m. GEGUŽĖS mėn. renginiai 

2023 m. RUGSĖJO mėn. renginiai 

 

ŽALIOJI VĖLIAVA:

2023 m. spalio 11 d. Mažeikių muziejuje vyko GPM renginys, kurio metu  buvo apdovanotos Mažeikių rajono gamtosauginės švietimo įstaigos. Mažeikių r. Tirkšlių darželiui „Giliukas" įteikta 11-oji Žalioji vėliava ir Aplinkosauginio švietimo fondo sertifikatai  už 2023 m. pasiekimus darnaus vystymosi švietimo srityje ir kryptingą mokyklos bei visuomenės aplinkosauginio vaidmens stiprinimą ir dalyvavimą Gamtosauginių mokyklų programoje.  

Rajono švietimo įstaigoms – Žaliosios vėliavos ir sertifikatai (mazeikiai.lt)

 

PROJEKTAS "MES RŪŠIUOJAME":

Darželis „Giliukas“ dalyvauja projekte „Mes rūšiuojam“. Tai didžiausias Lietuvoje ekologinis projektas, skirtas aplinkos saugojimui, taršos mažinimui ir visuomenės ugdymui. 

2022 m. lapkričio 14 d. buvo surinkta ir priduota UAB "Atliekų tvarkymo centrui" 1554 kg elektroninių atliekų, iš jų 24 kg nebetinkamų baterijų. 

2022 m. balandžio 6 d. buvo surinkta ir priduota UAB "Atliekų tvarkymo centrui" 1711 kg elektroninių atliekų, iš jų 23 kg nebetinkamų baterijų. 

Dėkojame ugdytiniams, jų tėveliams, darželio bendruomenei, jog prisijungėte prie projekto „Mes rūšiuojame“.

 

TARPTAUTINIS APLINKOSAUGINIO ŠVIETIMO FONDO KAMPANIJOS PROJEKTAS „LITTER LESS PLUS“:

2023 m. balandžio 25 d. Mažeikių r. Tirkšlių darželyje ,,Giliukas” startavo Tarptautinio aplinkosauginio švietimo fondo kampanijos projektas ,,Litter Less Plus”.

Projekto tikslas: sudaryti sąlygas augti vaikams švarioje ir tvarkingoje aplinkoje, tuo pačiu ugdant vaiko ekologinį sąmoningumą.

 

GAMTOS PAŽINIMAS:

ATSIŽVELGIANT Į SUPRANTAMIAUSIĄ VAIKO PAŽINIMO ERDVĘ: Bandymai, eksperimentai, tyrinėjimai – tai aktyvi veikla, kurios metu vaikai kaupia patirtį, diskutuoja, sutelkia dėmesį, samprotauja, kritiškai mąsto, sprendžia problemas, įsimena, suvokia.

Gamtosauginės veiklos integravimas į ugdymo procesą

 

gmp