Lauko edukacinės erdvės

Lauko klasė ir jos aplinka

Sukurta edukacinė erdvė leidžianti dalį ugdymo proceso perkelti į lauko erdves. Vykdoma integrali STEAM, pažintinė ir žaidybinė veikla. Ugdymas be sienų skatina patirtinį mokymąsi, natūralią sąveiką su aplinka. Prie lauko klasės įkurta meteorologinė stotelė, apželdinta augalais, leidžiančiais stebėti gamtos reiškinius (saulėgrąža, rasažolė ir pan.), įrengtas vėjarodis, kritulių matuoklis, termometras. Lauko klasės erdvė pritaikyta bendruomenės poreikiams: renginiams, šventėms, susirinkimams, teminėms veikloms.

Judėjimo ir sporto skatinimo erdvės

Įrengta sporto aikštelė, saugaus eismo aikštelė, transporto priemonių (paspirtukų, dviratukų, šiaurietiško ėjimo lazdų, sporto inventoriaus, saugos priemonių) garažas. Priemonės lengvai ir laisvai pasiekiamos ugdytiniams. Vaikai gali laisvai pasirinkti aktyvaus judėjimo veiklas. Įrengtas pusiausvyros kelmelių takas, balansavimo virvė, kalnas-tunelis, šuoliaduobė. Išnaudojant ugdymo teritorijos privalumus (ugdymo įstaiga įsikūrusi pušyne), vaikų fizinis aktyvumas skatinamas natūraliais pažintiniais takais su šiaurietiško ėjimo lazdomis, dviratukais, žygiais pėsčiomis. Organizuojant žygius vykdoma gamtos stebėjimo, tyrinėjimo bei pažinimo veikla.

Žaliosios erdvės

Darželio bendruomenė kuria žaliąsias erdves, kurios leidžia pažinti daržo, sodo augalus, stebėti jų augimo ciklą (nuo pasodinimo iki derliaus), mokytis jų priežiūros. Įrengtos prieskonių, daržovių lysvės. Įrengta augalo augimo stebėjimo sienelė. Dekoratyvinių augalų kampelis moko pajausti estetinę augalų reikšmę aplinkai. Edukacinės erdvės formuoja ekologiško gyvenimo būdo įpročius, ugdo aplinkosaugos vertybes. Įrengti rūšiavimo konteineriai, lesyklos, inkilai, voverių šeryklėlė, vabzdžių viešbutis, skruzdėlynas, kompastinė, natūralus miško paklotas, sraigių buveinė, gyvalazdžių terariumas.

Kūrybiško žaidimo erdvės

Įrengta lauko virtuvėlė, „Meistarnė“, sodininko kampelis, sensorinių pojūčių namelis, labirintas, basų kojų takas, inžinerijos-konstravimo kampelis, „Lauko teatras“, piešimo erdvės, varstymo sienelė, STEAM lentos, medinis traukinukas, medinės mašinėlės, lauko domino. Erdvės skatina vaikų kūrybiškumą, skatina motyvaciją, ugdo socialinę sąveiką.