KORUPCIJOS PREVENCIJA

INFORMACIJOS APIE PRANEŠIMŲ, SUSIJUSIŲ SU GALIMOMIS KORUPCIJOS APRAIŠKOMIS, PATEIKIMO GALIMYBĖS

Kviečiame informuoti Mažeikių r. Tirkšlių darželį „Giliukas“ apie korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, su kuriomis Jums galimai teko susidurti mūsų įstaigoje (pvz.: kyšininkavimas, piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi, dokumentų klastojimas, sukčiavimas, dovanų reikalavimas, neteisėtos rinkliavos ir pan.).

ATMINTINĖ

Korupcijos prevencija – korupcijos priežasčių, sąlygų atskleidimas ir šalinimas sudarant bei įgyvendinant atitinkamų priemonių sistemą, taip pat poveikis asmenims siekiant atgrasinti nuo korupcinio pobūdžio nusikaltimų veikų darymo.

Korupcinio pobūdžio nusikalstamos veikos – kyšininkavimas, tarpininko kyšininkavimas, papirkimas, kitos nusikalstamos veikos, jeigu jos padarytos viešojo administravimo sektoriuje arba teikiant viešąsias paslaugas siekiant sau ar kitiems asmeninės naudos: piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi arba įgaliojimų viršijimas, piktnaudžiavimas oficialiais įgaliojimais, dokumentų ar matavimo priemonių suklastojimas, sukčiavimas, turto pasisavinimas ar iššvaistymas, tarnybos arba komercinės paslapties atskleidimas, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimas, ar kitos nusikalstamos veikos, kai tokių veikų padarymu siekiama ar reikalaujama kyšio, papirkimo arba nuslėpti ar užmaskuoti kyšininkavimą, papirkimą.

Informaciją apie korupcijos atvejus galima pranešti:

1. Mažeikių r. Tirkšlių darželio „Giliukas“ direktorei Laimai Norvaišienei (raštu, paštu) adresu Dariaus ir Girėno g. 25, Tirkšlių mstl., Mažeikių raj.; el. paštu: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba telefonu (8 443) 48120.

2. Darželio direktoriaus pavaduotojai ūkiui Lilijai Valiukonienei, atsakingai už korupcijos prevenciją įstaigoje, el.paštu: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba telefonu (8 443) 48120;

3. Mažeikių savivaldybės administracijoje už korupcijos prevenciją Mažeikių savivaldybės administracijoje atsakingai Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narei Linai Rimkienei (pirmininkė) el. paštu: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.   arba telefonu 8 682 43301 bei teisės skyriaus vedėjui Michail Norbutui el. paštu: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba telefonu (8 443)  98 236

4. Elektroniniu paštu: pranešk@stt.lt, faksu (8 5) 266 3307.

5. Visą parą veikiančiu „karštosios linijos“ telefonu Vilniuje (8 5) 266 3333 (taip pat ir poilsio dienomis).

Pranešime turėtų būti trumpai ir aiškiai išdėstytos įvykių aplinkybės, laikas, vieta, nurodyti žinomi su aprašoma situacija susiję asmenys, jų pareigos, darbo vieta ar kiti duomenys. Pageidautina, kad pranešimas būtų pasirašytas, jame nurodyta parašymo data, telefonų numeriai, kuriais galima susisiekti su informaciją teikiančiu asmeniu ir gyvenamosios vietos adresas (atsakymui pateikti). Kartu su pranešimu gali būti pateikiami turimi įrodymai, dokumentai, paaiškinimai ar kita, pareiškėjo nuomone, tyrimui reikšminga informacija.

Už korupcijos prevenciją atsakingi asmenys užtikrina asmens duomenų ir suteiktos informacijos konfidencialumą. Gauta informacija nebus skelbiama viešai, perduota pažeidimą planuojantiems daryti, darantiems arba padariusiems asmenims ar tretiesiems asmenims.

Mažeikių r. Tirkšlių darželio "Giliukas" korupcijos prevencijos programa 2017-2020 metams

Korupcijos prevencijos 2017-2020 metų programos įgyvendinimo priemonių planas

Korupcijos pasireiškimo tikimybės 2017 metais vertinimo išvada